Atatürk’ün son nefesini verirken dudaklarından dökülen son sözü neydi? Erol Mütercimler yeni çıkan kitabını anlattığı canlı yayında bakın hangi gazeteciye çaktı?

Atatürk’ün doktorun muayenesi sırasında son nefesini verdiğini söyleyen Mütercimler, bir de çarpıcı iddiada bulundu. Mütercimler’in dediğine göre Mustafa Kemal Atatürk’ün son sözü “Ve Aleykümselam” oldu…

GÜRSEL’İN DANIŞMANI OLAN ÇOCUK

Programda söz Atatürkçülük ve Kemalizm üzerine gelince Erol Mütercimler, Barış Yarkadaş’a çaktı…

Erol Mütercimler: “Ben Atatürkçü değilim ben Kemalistim… Çok netim. Bunu söyleyince yok efendim sen bizi satıyorsun da… Karşı taraf bunu anlamaz ki… Kardeşim sen Atatürkçü ile Kemalist arasındaki farkı biliyor musun ki… Bilmiyorsun! Bana neyi konuşuyorsun ki… Sen utanmadan kalkıp diyorsun ki Kemalizm diye bir ideoloji yoktur. Ama adına da Atatürkçü deniyor. Üstelik bunu diyen kim biliyor musunuz? Gürsel Tekin’in danışmanı diye ifade edilen birisi… ”

Balçiçek İlter: “Kimden bahsediyorsunuz, gazeteci Barış Yarkadaş’tan mı?”
Erol Mütercimler: “Bilmiyorum ki… Adının altına danışman diye yazdılar. Çocuğun adını bilmiyorum”

Atatürk diktatördü sözü!

Diktatör diyenlere çok yalın bir yanıt vereyim ben: “Gazi Mustafa Kemal bütün kararları kongreden ve meclisten çıkartmıştır. Tarihe dönüp baksınlar hangi diktatör bunu yapmış. Evet o otoriterdir… Doğru…  Ama Mustafa Kemal dayatmacı değil…”